• 0342 360 1050

NURETTİN ÇAKIR

BİRİM SORUMLUSU

Üniversitemizin arazi bakım ve çevre tanzim(peyzaj)düzenlemesini yapan birimimiz 1 mühendis (birim amiri),1  memur,1  şoför,3 hizmetli memur ve 12 mevsimlik işçi olmak üzere 18 personel kadrosu ile hizmet vermektedir.

1. Üniversitemize ait ormanlık alanın yıl boyunca yapılması gereken yıllık bakımları ;kış aylarında kese böceği ile mücadele ,karda yıkılan ağaçların kaldırılması ,kırılan dalların toplanması ,yeni orman alanları oluşturulması ,orman rehabilitasyon çalışmaları vs.

2.Üniversitemize ait meyveliklere yapılan bakım çalışmalarımız;sürülebilir tüm arazimiz sürülüp ,tüm ağaçların kökleri çapalanıp ,budamaları yapılıp, yıl boyunca değişik ilaçlarla ilaçlanıp ,yaz mevsiminde su ihtiyacı olan ağaçlar traktörlerle su çekilip sulanıp,gübrelenip,hasadı yapılır.

3.Üniversitemize ait yerleşim birimi ,park ve bahçelerde yapılan peyzaj çalışmaları;üniversitemizin tüm yollarının ve kaldırımlarının kışın kar ,çamur ve yaprak vs.  yazın ise toz toprak vs. temizliği ,tüm boş alanlar ,bina çevresi ve özellikle yeni inşaat alanlarındaki enkaz ve atıkların kaldırılması ,yeni peyzaj alanlarının (bahçe tanzimi ,çim alanlar,ağaçlandırma vs.) oluşturulması ,mevcut çim alanlarımızın (yaklaşık 150.000 m2)bakımı yapılması(çimlerin sulanması,gübrelenmesi,kesimi,ilaçlanması ,yabancı otlar ile mücadele vs.)

4.Bölümümüze bağlı olarak faaliyet gösteren hobi bahçesinin tüm bakım çalışmaları;kuruluşundan bu zamana kadar yapılan bakım-onarım çalışmaları ,yeni alanlar oluşturulması,tüm temizlik ve ihtiyaçları bölümünüz tarafından karşılanmaktadır.

5.Sera ve çevresindeki fidanlığımızda fidan ve çiçek yetiştirmek amaçlı çalışmalarımızda devam etmektedir.